כמה עולה איטום גג למטר

 
 
 
העלות של איטום גג נקבעת לפי הנגישות, סוג החומר שבו משתמשים וגודל השטח. בנוסף, חשוב להביא בחשבון את המקצועיות של החברה המבצעת אם לא רוצים שבעיות האיטום יחזרו על עצמן בעתיד.

איטום מתאים לכל סוגי הגגות. המטרה של האיטום היא למנוע רטיבות ונזילות מים, לשפר את הבידוד התרמי ולהשביח את ערך הנכס. בבתים פרטיים נהוג לבצע את האיטום אחת ל-10-15 שנים, בעוד בבנייני מגורים משותפים עם גגות שטוחים אפשר לשקול לבצע איטום בתדירות גבוהה יותר. בכל מקרה, חשוב להבין שהמחיר אינו קבוע אלא דינאמי.
 
 
 

מה הפרמטרים המשפיעים מחיר האיטום?

 
העלות של איטום גג נקבעת לפי פרמטרים שונים. אם רוצים להיערך מראש מבחינת התקציב, צריך להביא בחשבון את הגורמים הבאים:
א. הנגישות לגג – ככל שהגג פחות נגיש וצריך יותר ציוד הרמה על מנת להגיע אליו, כך המחיר של האיטום למטר יעלה. מנגד, גג נמוך שיש אליו יציאה מתוך הבית או הבניין יאפשר לבצע את העבודה מהר ובמחיר זול יותר.
ב. סוג החומר שבו משתמשים – הפקטור העיקרי שמשפיע על איטום גג למטר הוא סוג החומר שבו משתמשים. האפשרויות שעל הפרק הן איטום של הגג עם יריעות ביטומניות, זיפות גגות, שימוש ביריעות PVC או שימוש ביריעות מסוג EPDM.
ג. גודל שטח האיטום – את גודל שטח הגג מודדים במ"ר כדי לתת את ההצעה למטר. ככל ששטח הגג גדול יותר, כך המחיר של הפרויקט יעלה אבל המחיר למ"ר יירד. לכן, חשוב למדוד במדויק את שטח הגג ולהתייעץ עם בעלי מקצוע.
 
כמה עולה איטום גג למטר
 
 
 

טווח מחירים מקובל בענף

 
העלות של איטום עם יריעות ביטומניות בעובי 4 מ"מ על גג בטון נגיש עומד על 65-100 ש"ח למטר, כל עוד כל שטח הגג הוא של 10-40 מ"ר. לשם השוואה, שימוש ביריעות כאלה בגג גדול יותר יעלה 60-05 ש"ח למ"ר. מבין האפשרויות שעל הפרק, הזיפות הוא הזול ביותר ובשביל לאטום איתו גג של 10-40 מ"ר צריך לשלם כ-450-900 ש"ח בסך הכל.
 

מה חשוב לבדוק?

 
המחיר הוא לא השיקול היחיד שצריך להביא בחשבון אם רוצים לאטום גגות. את יעילות האיטום מודדים בטווח הארוך, על ידי התאמה לסוג המבנה. בנוסף, צריך לבחור את החומרים המתאימים לאיטום לפי אלו שכבר יש על הגג ולחשב בנפרד עלויות של פינוי שאריות, ניקיון של הגג וביצוע רולקות.
 
 

אנשי המקצוע שלך

 
 
אביב גבהים בעלי ניסיון של 25 שנה ונותנים אחריות של עד 10 שנים על כל עבודות האיטום.
אם חשוב לך לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על האיכות, נשמח לקחת על עצמנו את הפרויקט.


צרו קשר עם המומחים של אביב גבהים לאיטום גג איכותי :)