מהם עבודות איטום בסנפלינג?

 
 
עבודות האיטום חייבות להתבצע כל כמה שנים כדי לשמור מחדש על בריאות ועמידות המבנה. האיטום הוא היחיד שישמור על הבית מפני הגשמים הרבים שיגיעו בחורף. טיפות המים יכולות לגרום לנזקים עצומים אם האיטום לא ייושם כמו שצריך. עם זאת נשאלת השאלה איך אוטמים בניינים גבוהים?

 

האיטום שלא פוסח על אף מבנה

 
 
 
עבודות איטום הפכו להיות חלק משמעותי ביותר מתחזוקת מבנים ויש להם חשיבות מכרעת באיכותו של בניין מסוים. האיטום מעניק תכונות עמידות חזקות שכוללות הגנה מפני מים ואי יצירת רטיבות, שיכולה לסכם את המבנה גם מבחינה תברואתית עקב התפתחות עובש בתנאי לחות, כך העמידות שלו שתיפגע בעקבות חדירת מים אל גג הבטון. כמו כן, האיטום מקנה בידוד תרמי למבנה ובלעדיו היה צורך בניצול אנרגיה מוגבר לצורכי חימום בתקופת החורף, כמו גם סביבה פנימית שמושפעת מאוד מהסביבה החיצונית גם כשחם בחוץ. גם מבנים גבוהים זוכים לאיטום בכל נקודה בעזרת סנפלינג.

 
 

איטום קירות חיצוניים והקשיים שבו

 
 
 
 
מלבד איטום גגות, שהיא הפעולה הכי מוכרת שיש, יש צורך לאטום את הקירות החיצוניים, בין אם זה בית פרטי עם שיטת איטום הרגילה והמוכרת ובין אם זה בניין עם איטום בסנפלינג. הקיר החיצוני הוא למעשה הצד החיצוני של קיר המבנה, כאשר הביטוי קיר פנימי מתייחס לצד הפנימי של אותו קיר חיצוני ולא לקירות האחרים בתוך המבנה שאותם אין צורך לאטום. איטום הקיר החיצוני הוא נקודה מכרעת באיטום כל המבנה ובלעדיו המבנה לא יוכל להיות עמיד כפי שנדרש. איטום הקיר מתבצע על ידי חומרי איטום וצבעים שמהווים שכבת איטום בפני עצמם, כאשר גם טיח חשוב מאוד לשמירה על איטום מוצלח. האיטום מתבצע על ידי בעלי מקצוע מקצועיים ומנוסים בלבד.

 
 
 
איטום בסנפלינג
 
 

עבודות איטום בסנפלינג למבנה חזק ועמיד

 
  • כאשר מקימים מבנה חדש האיטום בדרך כלל מתבצע עוד בשלבי הבנייה, כך שהוא מתבצע יותר בקלות בעקבות הפיגומים. הפיגומים הם אלו שמאפשרים את הבנייה של החיפויים החיצוניים, את מריחת הטיח על הקירות וכמובן את הצביעה שלו וכל שאר הפעולות שחייבות להתבצע בגובה רב. עם זאת, כאשר יש צורך לחדש את האיטום או לתקן אותו, יש צורך בסנפלינג שיהיה מהיר, לא יקר, אסתטי ויעיל יותר מהקמת פיגומים.


  • איטום תוך כדי סנפלינג אמנם נראה מאוד מסוכן אך הוא מתבצע על ידי אנשי מקצוע מקצועיים מתחום האיטום שיודעים גם כיצד לאטום נכון וגם מהם נהלי העבודה הבטיחותיים וההכרחיים לעבודה בגובה. יש ברשותם את כל הציוד החשוב לצורך השלמת המשימה כולל יריעות וכל הציוד נישא יחד עמם בין שמיים וארץ. מדובר בשיטות איטום יעילות לקירות והמכשירים והחומרים שנמצאים עמם אינם כבדים או מורכבים.


  • עבודות האיטום מתבצעות לרוב עם חומרים שניתנים למריחה כמו למשל טיח. לעתים משתמשים באוטמים בשיטת איטום בהתזה שיעילה מאוד גם לגגות וגם לקירות. שיטה זו יכולה לאטום גם קירות משופעים ואנכיים בגלל שהיא נוחה לתפעול ומתייבשת מהר, כאשר יש צורך באקדח להתזה שניתן לשאת בקלות.


  • במצבים מסוימים האיטום מתבצע במיוחד כדי לאטום סדקים שיש במבנה או שזו אחת הסיבות שהאיטום מתבצע. איטום בהזרקה מתבצע על ידי אקדח מיוחד שמזריק חומרי איטום צמיגיים כמו פוליאוריטן או חומרים גבישיים אחרים, ישירות אל הסדק ובכך מונע נזקים נוספים לאחר מכן.
 
 

איטום מהיר לכל נקודה

 
ללא שיטת האיטום בסנפלינג היה קשה מאוד לאטום מבנים גבוהים. הבניה הרוויה הפכה להיות הנפוצה ביותר שיש ולמרות שיש לא מעט חלונות שמפוזרים לאורכו ולרוחבו של המבנה, יש צורך בבעל מקצוע מנוסה שיכול להגיע לכל מקום. איטום בגובה על ידי סנפלינג היא השיטה הכי מהירה למתארים כאלו וכך האוטם יכול הגיע לכל נקודה ונקודה.
 
 
רוצים לדעת עוד על איטום בסנפלינג? המקצוענים של אביב גבהים יענו לכם על כל שאלה!
התקשרו עכשיו 072-3268065