שאלות נפוצות

 
 
 

כל כמה זמן כדאי לאטום את הגג?

 
מומלץ לבצע איטום כל שנה. חשוב לבצע את האיטום כאשר הגג יבש ולכן, רצוי מאוד לבצע את העבודה לפני שמגיעה עונת הגשמים. מומלץ לעשות זאת בקיץ או לכל המאוחר בסתיו.
 
 
 

האם ניתן לאטום את הגג לבד?

 
ניתן לאטום לבד גג קטן ללא גורמים מפריעים כמו דוד או מרזב, אם כי הדבר פחות משתלם כיוון שהעבודה תתבצע פחות טוב. עם כל גג מורכב יותר לחלוטין אל תתעסקו בעצמכם. איטום הגג היא פעולה שאתם מצפים לעשות פעם אחת בשנה ושהדבר יהיה יעיל וימנע חדירת מים ונזילה. כדאי מאוד לפנות לקבלן איטום גגות שזהו תחום ההתמחות שלו והוא בעל ניסיון רב בכך. הניסיון שלו יביא לכך שהוא ישים דגש על המקומות שיש לשים עליהם דגש וישתמש בחומרים שיביאו לתוצאות טובות.
 

איך נקבע מחיר האיטום של הגג?

 
מחיר עבודת האיטום יקבע על ידי מספר גורמים. אחד מהם הוא גודלו של הגג. שטח גג גדול יביא לכך שהעבודה תהיה ממושכת יותר. גורם שני הוא חומר האיטום, האם מדובר על יריעות ביטומניות או חומר אחר פשוט יותר. חומר איטום איכותי אמנם יכול ליקר את העבודה אך יביא לתוצאות טובות יותר וימנע את הצורך לקרוא שוב לבעל המקצוע. גורם נוסף הוא האם ישנם מכשולים על הגג כמו לוחות סולאריים או דודי שמש, מרזבים ועוד.
 
 

האם ניתן לאטום את הגג כאשר הוא רטוב?

 
כמובן שאם יורד גשם לא ניתן לבצע את העבודה. הדבר אף מסכן את מבצע העבודה. עם זאת, גם אם הגשם נגמר אך הגג עדיין רטוב לא כדאי לבצע את העבודה. היתפסות והיצמדות מוחלטת של חומרי האיטום השונים לגג תתאפשר רק כאשר הגג יבש לחלוטין. לכן, לא כדאי בכלל להיכנס לחורף מבלי שהגג עבר איטום.
 
 
 

אילו חומרים ישנם לאיטום גגות?

 
החומרים השכיחים לאיטום גגות הם זפת, חומר אקרילי ויריעות ביטומניות. כאשר בוחרים באיזה חומר להשתמש יש לקחת בחשבון מספר דברים. אחד מהם הוא חומר האיטום שהשתמשתם בעבר. אם לדוגמה השתמשתם בעבר בחומר אקרילי, שימוש כעת ביריעות ביטומניות יהיה חסר תכלית כי היריעות לא יתפסו. יריעות ביטומניות נחשבות לחומר איטום איכותי מאוד אך גם יקר. זפת נחשבת לחומר איטום זול.
 

מה יש לעשות לפני האיטום?

 
כדי שאיטום יהיה יעיל חשוב להכין את הגג לעבודת האיטום. יש לנקות את הגג מחומרי איטום ישנים, להרים דודים, מרזבים וכל דבר המפריע לאיטום רציף. כמובן שאת כל אלה צריך לבצע איש מקצוע מיומן ולכן ההכנה החשובה מבחינתכם היא בחירת בעל מקצוע רציני ובעל ניסיון.