5 טיפים לבחירת קבלן איטום

 
 
 
פתרונות איטום משפרים את איכות החיים ואת הבידוד התרמי בתוך סוגים שונים של בתים, דירות ומבנים. עם זאת, בחירה נכונה של הקבלן עלולה להיות משימה מורכבת – אלא אם מביאים בחשבון את הטיפים הבאים:
 
 
 

1. בדקו באיזה שיטה הוא משתמש

 
ש הרבה דרכים לאטום גגות, מרפסות, קירות ומבנים. אם רוצים להשיג את היתרונות של איטום אפקטיבי, צריך לבדוק באיזה שיטה הקבלן משתמש. ברוב המקרים, קבלן איטום מקצועי ישתמש בשיטה של יישום יריעות ביטומניות אבל יש עוד שיטות שיכולות להתאים לצרכי הלקוחות ולתקציב שלהם.
 
 
טיפים לבחירת קבלן איטום
 
 

2. קבלו המלצות מקרובים

 
המלצה היא דרך טובה לבחור קבלן איטום אמין. את ההמלצה הכי כדאי לאסוף מחברים, קרובים ובני משפחה או מאנשים שיכולים למסור חוות דעת אובייקטיבית. במידה ולא מכירים באופן אישי אנשים שהשתמשו בשירותי איטום, ניתן להרחיב את החיפוש בעזרת מידע מאתרי האינטרנט.
 

3. השוו בין 2-3 הצעות מחיר

 
הצעת מחיר אמורה לתאר את שיטת העבודה של הקבלן ואת משך הזמן שהוא עומד להשקיע בעבודות איטום. בעזרת השוואה בין 2-3 הצעות מחיר ניתן לקבל אינדיקציה טובה לרמת המקצועיות של הקבלן, למחויבות שלו כלפי התוצאה ולאיכות החומרים שבהם הוא משתמש. אם למשל הצעת המחיר גבוהה מדי – סביר להניח שמדובר על קבלן שקשה לסמוך עליו. מנגד, הצעת מחיר נמוכה מדי צריכה להדליק נורה אדומה לגבי איכות וטיב העבודה.
 
 

4. התעקשו על לוח הזמנים

 
לוח הזמנים קריטי בעבודות איטום כי הוא קובע כמה זמן יעבור מהרגע שבו מזמינים את הקבלן ועד שמונעים לחלוטין נזילות מים. את לוח הזמנים בודקים גם כן מול קבלנים שונים, כאשר המטרה היא להשיג את ההתחייבות לתקופת עבודה קצרה ככל האפשר.
 
 

5. פגשו את הקבלן

 
פגישה אישית עם הקבלן היא לפעמים כל מה שצריך על מנת להתרשם מרמת המקצועיות שלו. בעזרת פגישה אישית ניתן לדעת מה רמת ההסמכה של הקבלן, כמה שנים הוא עובד בתחום ומי הלקוחות שלו. בנוסף, פגישה אישית עם קבלן איטום גגות תעזור להחליט על לוח הזמנים ועל המחיר.